fot. PAP/Tomasz Gzell

Solidarna Polska domaga się kary dla M. Prokop-Paczkowskiej za wpis dot. masakry chrześcijan w Etiopii

Solidarna Polska domaga się ukarania poseł Małgorzata Prokop-Paczkowskiej za jej skandaliczne słowa dotyczące masakry chrześcijan w Etiopii.

Po masakrze ponad 750 chrześcijan w Etiopii poseł Lewicy napisała w internecie.

„A dlaczego kk nie uszanował miejscowych wierzeń i się tam wpakował?” – napisała na Facebooku poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Po fali krytyki poseł Lewicy przeprosiła za swoje słowa.

Solidarna Polska złożyła wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej, domagając się ukarania polityk.

– Mam nadzieje, że Sejm RP potępi zachowania, które świadczą nie tylko o braku elementarnej wiedzy, ale również braku empatycznego czy cywilizowanego podejścia – zaznaczył wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba.

Poseł Prokop-Paczkowska wielokrotnie wypowiadała skandaliczne słowa. W ubiegłym roku w trakcie protestu środowisk LGBT w Szczecinie mówiła:

„To, co się dzisiaj dzieje w naszym kraju z mniejszościami, ze społecznością LGBT, z kobietami, które domagają się swoich praw, to jest to samo, co tak zwani prawdziwi Polacy robili kiedyś z Żydami” – mówiła Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Równie skandaliczne słowa w ostatnim czasie wypowiedział Maciej Gdula. Poseł Lewicy skrytykował próby ratowania Polaka, który został skazany na zagłodzenie w brytyjskim szpitalu.

– To jest sztuczne podtrzymywanie. Jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok tego człowieka i zobaczmy, czy będzie w stanie je zjeść – powiedział poseł Maciej Gdula.

Walkę o uratowanie życia Pana Sławomira podjęły polskie władze. Otrzymał on paszport dyplomatyczny. Polski sąd wyraził zgodę na jego transport do Polski. Niestety, we wtorek rodzina poinformowała o jego śmierci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl