(fot.PAP)

SP uruchamia portal internetowy do dyskusji nad konstytucją

Portal internetowy, na którym wszyscy chętni – prawnicy, politycy i zwykli obywatele – będą mogli dyskutować o potrzebie zmian w konstytucji i proponować własne rozwiązania – uruchamia w środę Solidarna Polska.

„To pierwszy taki portal w Polsce, który pozwoli na debatę o fundamentach naszego państwa” – przekonywał rzecznik SP Patryk Jaki. Podkreślił, że SP chce, by portal internetowy był „płaszczyzną debaty w przestrzeni ustrojowej” nie tylko dla zwolenników Solidarnej Polski, ale i dla ludzi, którzy są po prostu zainteresowani konstytucją.

– Chcemy dotrzeć także do ludzi, którzy się z nami nie zgadzają, ale chcieliby przekazać swoje pomysły, uwagi, bo są przekonani, że ustrój państwa trzeba zmienić – zaznaczył poseł. 

Na portalu – zapewnił poseł Jaki – pogrupowano materiały i informacje tak, by każdy chętny „w sposób szybki i łatwy” uzyskał do nich dostęp. „Najeżdżając” na kolejne zakładki będzie można: przeczytać różnego rodzaju artykuły i publikacje prasowe i naukowe na temat Konstytucji RP, zapoznać się z propozycjami SP, złożyć swój podpis pod projektem konstytucji przygotowanym przez SP, zaproponować własne zmiany, wziąć udział w dyskusji z innymi internautami i politykami SP.

Według posła Jakiego portal stworzy możliwość debaty na wielu poziomach – zarówno dla prawników i fachowców, którzy mogliby zgłaszać swoje zastrzeżenia, jak i „zwykłego Kowalskiego”. „Będzie on mógł znaleźć kompleksowo zgromadzone informacje na temat konstytucji i proponowanych przez nas zmian w jednym miejscu oraz złożyć swój podpis pod projektem SP. Liczymy, że w ten sposób uda nam się zebrać duże grono osób, które pokaże, że kierunek proponowanych przez SP zmian jest właściwy” – podsumował rzecznik partii.

–  Nie chcemy tej ważnej sprawy, jaką jest zmiana konstytucji, zarzucić; cały kolejny sezon polityczny zamierzamy przekonywać do niej obywateli oraz posłów, nie odpuścimy – zapowiedział rzecznik SP.

PAP/RIRM

drukuj