fot. twitter.com

SN rozpozna dziś m.in. protest przedstawicieli komitetu wyborczego R. Trzaskowskiego

Sąd Najwyższy rozpozna dziś m.in. protest przedstawicieli komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Do piątkowego wieczoru rozpatrzono już w sumie ponad 5 tys. protestów, z których sąd 65 uznał za zasadne, lecz bez wpływu na wynik wyborów. W przypadku 143  zarzuty zostały uznane za niezasadne, a pozostałe 4858 protestów SN pozostawił bez dalszego biegu. Łącznie do SN trafiło ich 5,8 tysiąca.

Ostatnie protesty będą jeszcze rozpoznawane dziś, w tym m.in. ten złożony przez polityków Koalicji Obywatelskiej – przekazał rzecznik prasowy SN sędzia Aleksander Stępkowski. Jak zaznaczył, na bieżąco do systemu wpływają wydane oświadczenia.

– Dzisiaj zapadnie postanowienie w kwestii protestu wyborczego pełnomocnika komitetu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. To postanowienie spodziewane jest dzisiaj po południu, po naradzie. Można to potraktować jako symboliczny koniec rozpatrywania protestów. Choć w rzeczywistości trudno powiedzieć, kiedy ostatnie protesty będą rozpatrywane. Sytuacja jest wciąż dynamiczna – zaznaczył sędzia Aleksander Stępkowski.

Posiedzenie SN w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej w celu podjęcia uchwały w przedmiocie ważności wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00.

RIRM

drukuj