fot. PAP/Mateusz Marek

R. Trzaskowski: Wywieszenie na figurze Chrystusa w Warszawie tęczowej flagi było niepotrzebną prowokacją

Rafał Trzaskowski zabrał głos ws. profanacji figury Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża w Warszawie. Prezydent stolicy we wpisie na Facebooku ocenił, że wywieszenie na niej tęczowej flagi było ,,niepotrzebną prowokacją”.

Rafał Trzaskowski napisał, że może ona ,,naruszać uczucia religijne wielu osób”. Zaapelował przy tym o szacunek dla uczuć, poglądów, wyznania i opinii, który powinien dotyczyć też symboli religijnych i patriotycznych.

,,Wymagajmy okazywania szacunku i sami okazujmy go wszystkim” – czytamy w jego wpisie.

Odcięcia się władz Warszawy od aktów profanacji, jakich dopuścili się w stolicy aktywiści LGBT, domagało się m.in. Centrum Życia i Rodziny. Fundacja zaapelowała też do Rafała Trzaskowskiego, by wycofał swój podpis spod „Deklaracji LGBT+”, o czym mówił jej prezes, Paweł Ozdoba.

– W petycji do prezydenta Trzaskowskiego domagamy się od niego wycofania podpisu spod >>Deklaracji LGBT+<<, który złożył w zeszłym roku. Uważamy, że sprzyjanie ruchom LGBT i podpis pod tą deklaracją umożliwia środowiskom ideologii tęczowej bardzo radykale działanie w Warszawie. Obawiamy się, że aktywiści LGBT tym samym czują się bezkarni i mogą profanować święte dla Polaków miejsca i symbole, jakimi są pomniki historyczne nawiązujące do polskiej tradycji, polskiej przeszłości. Są nimi pomnik Wincentego Witosa, pomnik Józefa Piłsudskiego czy warszawska syrenka (symbol Warszawy) i przede wszystkim figura Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu – podkreślił Paweł Ozdoba.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1288587547959009285

Apel do władz Warszawy można podpisać na stronie doschomoagresji.pl. [tutaj]. Petycja została przygotowana przez Centrum Życia i Rodziny.

RIRM

drukuj