fot. PAP/Rafał Guz

Od 1 sierpnia istnieje możliwość aktywacji bonu turystycznego

Od dziś można aktywować bon turystyczny. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował około 4 milionów kodów cyfrowych.

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia. To świadczenie w wysokości 500 zł. W przypadku dzieci niepełnosprawnych kwota ta rośnie do 1000 zł.

-Ten bon będzie można zrealizować już w te wakacje. Ale przypomnijmy, czas na realizację tego bonu wszyscy uprawnieni mają do końca marca 2022 roku – zaznacza wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Od dziś można aktywować bon turystyczny. Wszystko dzieje się online, przy pomocy Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

– Dokonujemy aktywacji, otrzymujemy kod, kod przychodzi do telefonu komórkowego i możemy już pakować samochód i jechać na wakacje – wyjaśnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Kod trzeba pokazać w recepcji. Dokładnie tam, gdzie zaplanowaliśmy wypoczynek. Otrzymamy potwierdzenie, że zapłaciliśmy polskim bonem turystycznym. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków. Za udostępnienie listy podmiotów, z których oferty można skorzystać, odpowiedzialna jest Polska Organizacja Turystyczna.

– Ta branża będzie z całą pewnością jeszcze przez dobrych wiele miesięcy – do momentu, kiedy nie znajdziemy skutecznej terapii na COVID-19 – będzie tą branżą, która będzie bardzo długo tą branżą poszkodowaną – podkreśla Jadwiga Emilewicz.

Wszystkie dzieci, jakie urodzą się do końca grudnia przyszłego roku, będą od razu nabywały prawa do bonu turystycznego. Resort rozwoju szacuje koszty całego programu na 3,5 mld zł.

TV Trwam News

drukuj