fot. pixabay.com

MRPiT: Do tej pory wykorzystano 25 proc. z bonu turystycznego

Wykorzystano 25 procent środków z bonu turystycznego – poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Do tej pory polskim rodzinom przyznano blisko 1 milion 400 tysięcy bonów o wartości ponad 1 miliarda złotych.

Polski Bon Turystyczny obowiązuje od poprzednich wakacji. Celem jest wsparcie rodzin oraz branży turystycznej w dobie pandemii. W Polskiej Organizacji Turystycznej zarejestrowanych jest 20,5 tysiąca podmiotów, u których można zapłacić bonem. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu w hotelu, w pensjonacie, na kolonii, a także na obozie harcerskim czy sportowym.

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem. Jego wartość to 500 zł na każde dziecko, a w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności – 1000 zł.

Do końca kwietnia polskim rodzinom przyznano blisko 1 milion 400 tysięcy bonów o wartości ponad 1 miliarda złotych. Jednak do tej pory wartość zrealizowanych płatności bonem wyniosła 309 milionów złotych, co stanowi jedną czwartą puli. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygaśnie w marcu przyszłego roku, ale realizacja usługi będzie mogła nastąpić w późniejszym terminie – poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

TV Trwam News

drukuj