Służby specjalne sprawdzą umowy zawarte przez spółki SP

Koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do resortów odpowiedzialnych za spółki państwowe o pozyskanie informacji na temat umów zawieranych w latach 2015 – 2016.

Chodzi o umowy dotyczące usług doradztwa, marketingu, usług specjalistycznych w zakresie bezpieczeństwa, ubezpieczeniowych i brokerskich. Na liście znalazło się 66 spółek.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn, podkreślił, że jest to rutynowe działanie, niezwiązane z dymisją ministra skarbu Dawida Jackiewicza.

– Nie należy tego wiązać z żadnymi wydarzeniami politycznymi. Rząd poważnie podchodzi do majtku, którym zarządza i pan minister uznał, że to jest dobry czas żeby się przyjrzeć temu, co dzieje się w spółkach. Chodzi tu o umowy obowiązujące w latach 2015 – 2016 więc ten zakres decyzyjny jest dosyć duży, ponieważ chodzi też o umowy, które były podpisywane jeszcze wcześniej – powiedział Stanisław Żaryn.

Informacje o umowach mają zostać złożone na biurko ministra koordynator służb specjalnych do końca września. Następnie informacje zostaną poddane analizie.

RIRM

drukuj