fot. flickr.com

W Giżycku żołnierze pobili interweniujących policjantów

Trzech wysokich rangą wojskowych brutalnie pobiło policjantów w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim.  Żołnierze to oficerowie z 15. Brygady Zmechanizowanej, którzy uczestniczyli w zabawie w hotelu przy kanale Łuczańskim.

Najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu zaczęli zakłócać spokój i obrażać personel, więc na miejsce przyjechała policja.

Doszło do gróźb i bójki w wyniku, której dwóch policjantów poniosło poważne obrażenia. Następnie na miejscu pojawiła się żandarmeria wojskowa, która aresztowała żołnierzy.

Więcej o sprawie mówi rzecznik Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej podpułkownik Paweł Durka.

– W dniu wczorajszym w godzinach nocnych, otrzymaliśmy zgłoszenie z policji w Giżycku o żołnierzach, którzy zachowują się agresywnie. Na miejsce udał się patrol żandarmerii wojskowej. Zatrzymaliśmy trzech oficerów 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku. Zostali osadzeni w garnizonowej izbie zatrzymań. W dniu dzisiejszym trwają czynności procesowe. Dochodzenie czynności oczywiście z ich udziałem. Dochodzenie prowadzi Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie – wydział ds. wojskowych – powiedział podpułkownik Paweł Durka

Żołnierzom zostaną postawione najprawdopodobniej zarzuty karne. Grożą im także służbowe konsekwencje dyscyplinarne.

RIRM

drukuj