fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Lubuskie: Nocny pościg za Gruzinem przewożącym migrantów

W nocy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku (Lubuskie) podjęli pościg kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Zakończył się on na terenie Niemiec. Autem kierował Gruzin, z którym jechało czterech migrantów – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Okazało się, że obywatel Gruzji miał za zadanie przewieźć do Niemiec trzech obywateli Syrii wieku 14, 26 i 37 lat oraz 25-letniego Irakijczyka.

„Gruzin nie posiadał przy sobie dokumentów, które pozwalałyby mu legalnie przebywać w którymkolwiek z krajów UE. Natomiast cudzoziemcy, którym pomagał w nielegalnym przekroczeniu granicy, posiadali paszporty, a w nich białoruskie wizy. Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzą niemieckie służby” – powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że w samochodzie funkcjonariusze znaleźli strzykawkę z igłą wraz z zawartością substancji narkotycznej. Niemiecka policja będzie ustalać, czy mężczyzna kierujący samochodem nie był pod działaniem narkotyków.

Do pościgu doszło minionej nocy (17 grudnia br.). Na autostradzie A2 funkcjonariusze z polsko-niemieckiego patrolu wytypowali do kontroli samochód zmierzający w kierunku Niemiec. Jego kierowca widząc oznakowany radiowóz i sygnały świetlne gwałtownie przyspieszył i próbował zgubić jadących za nim funkcjonariuszy.

„Już na terytorium Niemiec kierowca zatrzymał nagle samochód, z którego błyskawicznie w pobliskie zarośla uciekło czterech mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego autem 45-letniego Gruzina, natomiast czterech jego pasażerów udało się ująć w ciągu kilkunastu minut” – dodała Konieczniak.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl