Część spółek Skarbu Państwa trafi do ARP?

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza przekazania Agencji Rozwoju Przemysłu udziałów w części spółek Skarbu Państwa. Do takich informacji dotarł Dziennik Gazeta Prawna.

Obecnie w resorcie trwają analizy w tej sprawie. Chodzi o nawet 30 podmiotów, które mogłyby się znaleźć w posiadaniu ARP.

Według Ministerstwa Skarbu Państwa,  miałoby to zwiększyć efektywność sprawowanego nadzoru i osiąganych synergii w ramach współpracy spółek portfelowych.

Poseł Paweł Szałamacha z sejmowej Komisji Skarnu Państwa mówi, że to rozwiązanie oznacza, że MSP nie spełnia swojej funkcji.

– Przekazanie kolejnych 30 firm do Agencji Rozwoju Przemysłu pokazuje, że to ministerstwo nie ma racji bytu, albo nie radzi sobie z obecnymi obowiązkami. Posiadam częściową wiedzę, co do zamiarów czy intencji, które przyświecają ministerstwu. Argumentacja ma polegać na tym, że spółki będą przekazane w celu restrukturyzacji przez Agencję Rozwoju Przemysłu. W sumie ministerstwo też ma takie możliwości. Posiada też własne fundusze, jak i wyspecjalizowanych urzędników – być może ono powinno robić tego typu zadania. Widzimy, że ta koncepcja zarządzania skarbem państwa całkowicie się rozjechała obecnej ekipie rządowej – podkreślił poseł Paweł Szałamacha.

Biuro prasowe resortu skarbu państwa twierdzi, ze żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte w tej kwestii.

RIRM

drukuj