M. Morawiecki: Nie zamierzamy podnosić podatków

Nie zamierzamy podnosić podatków, będziemy uszczelniać system, dzięki temu znajdzie się w gospodarce 40-50 mld zł – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

„Myślę, że będę miał dobrą wiadomość, że my zasadniczo nie patrzymy na podnoszenie podatków jako to źródło, gdzie ma się znaleźć 40 czy 50 mld” – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w Warszawie na konferencji „Ryzyka i Trendy 2017” zorganizowanej przez ośrodek Polityka Insight.

Wskazał, że to właśnie uszczelnienie systemu podatkowego będzie źródłem dochodu państwa.

„Mafie vatowskie nie mogą hulać po Polsce jak wiatr po dzikim polu” – podkreślił minister rozwoju.

Jak wskazał, uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na m.in. program 500 plus czy Mieszkanie plus.

„Będziemy starali się wielki transfer społeczny (…) sfinansować w ogromnej części nie poprzez podniesienie podatków (…), tylko poprzez uszczelnienie podatkowego” – mówił wicepremier Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl