Jutro opinia ws. teczki TW „Bolek”

Opinia Instytutu Sehna dotycząca teczki TW „Bolek” ma potwierdzać współpracę Lecha Wałęsy z SB. Dowiedziała się, o tym PAP w źródłach zbliżonych do kierownictwa IPN.

Na razie nie podano jakiego okresu miałaby dotyczyć ta współpraca. Do informacji odniósł się już Lech Wałęsa.

„Jest to kłamstwo. Mam nadzieję, że kiedy sądy będą właściwe, będzie to udowodnione” – powiedział. Zapytany, czy był w przeszłości tajnym współpracownikiem SB, Wałęsa również zaprzeczył.

Potwierdzenie współpracy Wałęsy z SB to tylko początek – wskazał Krzysztof Wyszkowski, współzałożyciel WZZ Wybrzeża. Opozycjonista z PRL, powiedział, że Polacy mają prawo się dowiedzieć jaki to miało wpływ na dalsze niezgodne z interesem Polski działania Wałęsy.

– Dlaczego Lech Wałęsa uległ w zmowie z Kiszczakiem i Jaruzelskim, doprowadzili do niekaralności komunistów, a w efekcie do rozkradzenia majątku narodowego, do ochrony agentury sowieckiej, czy później rosyjskiej w polskich elitach władzy i szerzej – w polskim życiu gospodarczym? Dlaczego Lech Wałęsa obalił rząd Jana Olszewskiego? Przecież dlatego, że rząd ten uniemożliwił mu realizowanie rosyjskich roszczeń po to, żeby w bazach posowieckich umieścić te właśnie eksterytorialne bazy rosyjskie. To jest zdrada narodowa – komentował Krzysztof Wyszkowski.

Pełna informacja w sprawie opinii Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie ma zostać przedstawiona na konferencji prasowej jutro. Dokumenty z teczki TW „Bolka” znaleziono po śmierci gen. Czesława Kiszczaka w jego domu.

Biegli prowadzili badania z dziedziny pisma porównawczego dotyczące teczki TW „Bolek” od maja ub.r.  W teczce jest m.in. odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB, podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl