fot. flickr.com

Słowacja: siedem ofiar śmiertelnych zderzenia mikrobusu z ciężarówką

Siedem osób zginęło, a dwie zostały ranne w sobotę w zderzeniu mikrobusu z ciężarówką koło miejscowości Nitrica w powiecie Prievidza na zachodzie Słowacji – poinformowała słowacka policja.

Do wypadku doszło około godziny czwartej nad ranem. W wyniku zderzenia mikrobus Opel, którym jechało osiem osób, wywrócił się i został wyrzucony poza jezdnię.

Zabici to kierowca mikrobusu oraz sześć kobiet, które pracowały jako opiekunki w Austrii i wracały do domu. Dwoje rannych przewieziono do szpitala – 49-letnia kobieta jest w ciężkim stanie, a 35-letni mężczyzna doznał wstrząsu mózgu. Jego życiu nic nie zagraża.

Jest to najtragiczniejszy pod względem liczby ofiar wypadek komunikacyjny na Słowacji od ponad ośmiu lat. W lutym 2009 roku koło miejscowości Polomka w powiecie Brezno w środkowej Słowacji na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg osobowy uderzył w autobus, powodując śmierć 12 osób i ranienie ponad 20 innych. Zawinił wtedy kierowca autobusu, który nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pociągowi.

PAP/RIRM

drukuj