Od nowego roku oddział PKO BP na Słowacji

Od stycznia 2020 roku na Słowacji będzie działał oddział PKO BP. Placówka będzie obsługiwać firmy i skupi się głównie na sprzedaży.

W pierwszym roku funkcjonowania słowacki odział banku ma pozyskać 100 klientów korporacyjnych. Działalność skupi się między innymi na prowadzeniu rachunków rozliczeniowych oraz finansowaniu krótko, średnio i długoterminowym.

Otwarcie oddziału na Słowacji wpisuje się w koncepcję międzynarodowego rozwoju największego polskiego banku.

Wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski podkreślił, że zagraniczne placówki to odpowiedź na potrzeby klientów.

– Bank, angażując się na Słowacji, wychodzi z założenia spełnienia oczekiwań klientów. Chcemy również wpisać się w tendencję rozwoju polskiej przedsiębiorczości, wychodzenia poza tynki macierzyste polskich przedsiębiorców, naszych klientów. Jest to dla nas – z jednej strony – działalność biznesowa, z drugiej strony element wsparcia klientów w realizacji ich zamierzeń międzynarodowych. Nasi klienci coraz częściej oczekują naszej obecności na rynkach międzynarodowych, na których oni również są obecni – wskazał.

PKO BP swoje zagraniczne placówki ma już w Pradze i Frankfurcie. W przyszłym roku ma też powstać strategia na rzecz utworzenia kolejnych oddziałów korporacyjnych w innych państwach.

RIRM

drukuj