fot. PAP/EPA

Słowacja chce sprzedać rosyjską szczepionkę

Słowacja chce sprzedać lub oddać niewykorzystane dawki rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Powodem jest małe zainteresowanie preparatem w kraju.

Licząca ponad 5 milionów mieszkańców Słowacja ma mniej zaszczepionych osób niż wynosi średnia w państwach Unii Europejskiej. W niektórych regionach kraju zainteresowanie szczepieniami jest bardzo niskie. Prezydent Słowacji wezwała obywateli do szczepień. Z kolei rządzącym wytknęła, że w niewielkim stopniu prowadzą akcję na rzecz przyjmowania preparatu przeciwko COVID-19.

Na początku marca władze Słowacji sprowadziły z Rosji 200 tysięcy z zakontraktowanego miliona dawek szczepionki Sputnik V. Teraz resort zdrowia chce oddać lub sprzedać 160 tysięcy dawek, które pozwolą na zaszczepienie prawie 900 tysięcy osób. Zainteresowane są władze Argentyny i krajów Bałkanów Zachodnich. Obywatele Słowacji będą mogli rejestrować się na szczepienia Sputnikiem tylko do końca miesiąca. Termin ważności preparatów upływa latem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl