fot. twitter.com

Rosjanie negatywnie odnoszą się do Ukrainy

Rosjanie nadal negatywnie odnoszą się do Ukrainy – wynika z sondaży przeprowadzonych w Rosji i na Ukrainie.

Według badań przeprowadzonych równolegle przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii oraz rosyjskie Centrum Lewady, w listopadzie ubiegłego roku pozytywne nastawienie do Rosji deklarowało 57 proc. respondentów z Ukrainy. Jednocześnie liczba pozytywnie nastawionych do Ukrainy Rosjan wyniosła 34 proc. Jeżeli chodzi o stosunek do władz, to pozytywnie władze Rosji ocenia zaledwie 13 proc. Ukraińców, a władze Ukrainy jedynie 7 proc. Rosjan. Jak pokazał sondaż, liczba Rosjan popierających połączenie Rosji i Ukrainy w jedno państwo w ciągu roku wzrosła z 10 do 17 proc. Na Ukrainie opowiada się za takim połączeniem tylko 4 proc. badanych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl