Śląskie/ Utrudnienia na linii kolejowej Gliwice-Katowice

Po kradzieży sieci trakcyjnej na linii kolejowej z Gliwic do Katowic występują utrudnienia w ruchu pociągów – poinformował Krzysztof Łańcucki ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

To ważna dla ruchu międzynarodowego i ponadregionalnego linia łącząca m.in. Wrocław z Katowicami i Krakowem. To również najważniejsza trasa regionalnych Kolei Śląskich – łącząca Gliwice z Katowicami, Zawierciem i Częstochową.

Jak przekazał Łańcucki, bardzo dotkliwa w skutkach kradzież ok. 220 metrów sieci znad jednego toru miała miejsce kilka minut po północy na odcinku między Rudą Śląską Chebziem, a Zabrzem. „Do tego pochylony jest słup trakcyjny i w ogóle – zdewastowana sieć na tym odcinku. Jeździmy tam teraz po jednym torze” – zaznaczył Łańcucki.

Ze względu na ruchliwość linii i brak możliwości zmieszczenia na uszkodzonym odcinku wszystkich pociągów, PLK zdecydowały o odwołaniu sześciu mających jechać tą trasą we wtorek pociągów Kolei Śląskich i skierowaniu jednego na trasę okrężną przez Bytom.

Maciej Zaremba z Kolei Śląskich wskazał, że chodzi o połączenia Gliwice – Katowice – Gliwice oraz Gliwice – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Gliwice. Pozostałe pociągi, również innych przewoźników, między Rudą Chebziem i Zabrze kursują wahadłowo – z opóźnieniami.

Na miejscu mamy dwa pociągi sieciowe, których załogi odbudowują zniszczoną sieć. Prognozujemy, że do późnego popołudnia powinno udać się to naprawić” – zaznaczył Łańcucki. Pasażerowie jeżdżących tamtędy pociągów powinni nastawić się na opóźnienia rzędu od kilku minut do ok. pół godziny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl