fot. pixabay.com

Śląskie: dzięki pomocy Ukrainki zagubiony czterolatek wrócił do mamy

Obywatelka Ukrainy zauważyła na jednej pszczyńskich ulic samotnie spacerującego chłopczyka i zaprowadziła go na policję. Okazało się, że czterolatek zgubił się babci, gdy był z nią w jednym ze sklepów. Wrócił już do swojej mamy.

Jak podała pszczyńska policja, w poniedziałek po południu do dyżurnego tamtejszej komendy zgłosiła się obywatelka Ukrainy, która zwróciła uwagę na samotnie spacerujące małe dziecko. Kobieta zorientowała się, że chłopczyk najprawdopodobniej się zgubił i postanowiła natychmiast zaprowadzić dziecko do najbliższej jednostki policji.

„Po otrzymaniu niepokojącej informacji w działania została zaangażowana cała jednostka. Rozmowę z dzieckiem przeprowadził obecny na miejscu policyjny psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki tym czynnościom udało się ustalić personalia chłopca, a następnie adres i dane rodziców. W kolejnym kroku policjanci skontaktowali się z matką dziecka, która po niespełna godzinie od zagubienia odebrała syna z komendy” – opisywała rzeczniczka pszczyńskiej policji st. sierż. Jadwiga Śmietana.

Jak ustalili mundurowi, dziecko wcześniej było pod opieką babci. Wnuczek po wspólnie zrobionych zakupach odnosił koszyk i nagle zniknął seniorce z oczu. Babcia próbowała samodzielnie odnaleźć chłopca, jednak bezskutecznie. Policja przypomina, że chwila nieuwagi i braku nadzoru nad dziećmi może narazić je na niebezpieczeństwo.

„Na pochwałę niewątpliwie zasługuje wzorowa postawa kobiety, która zareagowała na niecodzienną sytuację i pomimo bariery językowej podjęła jedyne słuszne działanie” – podsumowała pszczyńska policja.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl