fot. twitter.com/EpiskopatNews

PiS: Program „Za życiem” zapewnia, że ani jedna kobieta, ani jedno dziecko nie pozostaną bez wsparcia

Program „Za życiem” zapewnia standardy, przy których ani jedna kobieta, ani jedno dziecko nie pozostaną bez odpowiedniego wsparcia – mówiła w Sejmie Anna Milczanowska (PiS).

Rozwijanie tego programu musi skutkować stworzeniem gwarancji opieki dla wszystkich dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin – dodała.

„Kompleksowy program <<Za życiem>> stał się pierwszą podjętą w III RP spójną, syntetyczną próbą wprowadzania wsparcia dla osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wprowadził wiele postulowanych i ważnych rozwiązań” – mówiła poseł Prawa i Sprawiedliwości podczas debaty nad informacją o pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami, m.in. w ramach programu „Za życiem”, którą wcześniej przedstawiła minister rodziny Marlena Maląg.

Anna Milczanowska przekonywała, że „mądre i systematyczne rozwijanie programu <<Za życiem>> musi skutkować stworzeniem stabilnej gwarancji opieki dla wszystkich dzieci, które rodzą się z chorobą lub są nie w pełni sprawne, a także dla ich rodzin”.

„To nasz obowiązek, z którego nie można nas zwolnić, a bezprzykładny, barbarzyński atak wymierzony w przyrodzone człowiekowi święte prawo do życia oraz wartości, którym hołdujemy, tylko ten obowiązek wzmacnia. Bo życie jest najważniejszą wartością, jaką mamy na ziemi i nie ma odpowiedzialności za życie społeczne bez odpowiedzialności za życie bezbronnego dziecka” – stwierdziła poseł PiS.

„Rozwijanie programu <<Za życiem>> jesteśmy winni tym, którzy sami nie mogą się jeszcze bronić, ale także – co może niektórych zdziwi – także tym, którzy zagubili się w świecie kłamstw promujących cywilizację śmierci, których gorycz osobistych dramatów prowadzi często do nieopanowanej agresji, którzy zostają cynicznie i instrumentalnie wykorzystywani. Dlatego nie wolno nam ustawać w tej służbie w obronię człowieczeństwa” – powiedziała.

Dodała, że Sejm ustanowił rok 2020 rokiem Jana Pawła II.

„Uczył on nas, że żadna wspólnota nie przetrwa bez prawdziwej solidarności, ale także solidarność nie może istnieć bez miłości” – zaznaczyła Anna Milczanowska

„Dlatego klub parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość jest zdecydowany prowadzić i wspierać wszelkie działania rozwijające program <<Za życiem>> oraz instrumenty finansowe wspierające ten program; wspierać wszelkie projekty pozwalające na to, by działania w nim uwzględnione, były realizowane równolegle a nawet poza nim” – zapewniła polityk.

PAP

drukuj