Znaleziono pojemniki służący do przechowywania ludzkich embrionów

W Poznaniu w prywatnej klinice okulistycznej znaleziono pojemnik służący do przechowywania ludzkich embrionów.

Do poznańskiej prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z możliwym uszkodzeniem lub zniszczeniem zarodków z in vitro.

To lekceważenie poczętego życia – mówi poseł Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia.

– Należy w trybie pilnym zakazać tworzenia nowych zarodków metodą in vitro. Tym samym skończyć dyskusję nad procedurą in vitro, odesłać ją do lamusa, jako medycznie mało efektywną, ryzykowną pod względem możliwości powikłań; moralnie i etycznie nie do przyjęcia, tworzonej jak to nazywam – „w szkle”. Niestety są ofiary, i to są ofiary z dzieci, które muszą, albo zginąć na etapie wczesnej preselekcji, albo zostać zamrożone i potem zostawione w kącie jakiejś kliniki – zaznaczał poseł Bolesław Piecha.

Poseł zwraca uwagę, że poznański przypadek nie jest pierwszym, który dotyczy zabezpieczenia zarodków w pojemnikach z ciekłym azotem. Kilka lat temu po Polsce krążył pojemnik z zarodkami, ponieważ klinika zajmująca się in vitro zbankrutowała.

W Polsce brak jest uregulowań prawnych. Procedurę in vitro należy zakazać – zaznacza były wiceminister zdrowia.

– Potrzebne są uregulowania prawne, żeby tego typu sytuacje nie zdarzały się w naszym kraju. (…) To co się dzieje obecnie jest karygodne – akcentuje poseł.

Wypowiedź pos. Bolesława Piechy:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl