Wniosek o odwołanie Budzanowskiego na majowym posiedzeniu Sejmu

Wniosek o wotum nieufności dla Mikołaja Budzanowskiego złożony przez PiS będzie rozpatrywany przez Sejm na posiedzeniu w dniach 8-10 maja. Złożenie wniosku ma związek z ostatnią informacją o podpisanym memorandum dotyczącym budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego.

We wniosku posłowie PiS zaznaczyli, że obserwują kompromitujące ministra skarbu wydarzenia związane z podpisanym memorandum pomiędzy EuRoPol Gazem a Gazpromem w sprawie budowy drugiego gazociągu Jamał-Europa.

Wnioskodawcy zwracają uwagę, że minister Budzanowski, który jest ustawowo obowiązany do sprawowania kontroli nad spółką w publicznych wypowiedziach, przyznał, że nie ma żadnej wiedzy na temat podpisanego memorandum.

Na ostatnim Konwencie Seniorów proponowałem wcześniejszy termin głosowania, czyli posiedzenie w tym tygodniu, ale zgodnie z regulaminem marszałek ma do wyboru dwa terminy i wybrała późniejszy – powiedział Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

Politycy PiS uważają, że rząd utracił kontrolę nad tym co dzieje się w strategicznych spółkach i inwestycjach. Jako przykład wnioskodawcy podają sytuację PLL LOT i dodają, że do tej pory nie powstał żaden skuteczny plan ratunkowy dla polskiego przewoźnika.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl