fot. PAP

Senatorowie wysłuchają informacji nt. działalności Rzecznika Praw Obywatelskich

Senatorowie wysłuchają dziś informacji o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich za 2013 r. oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela.

Wcześniej z informacją zapoznali się senatorowie w Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.Jej przewodniczący senator Michał Seweryński, pozytywnie ocenił zaangażowanie rzecznika na rzecz najbiedniejszych i krzywdzonych. Jednak podkreślił, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie stanął w obronie praw rodziców, którzy nie życzą sobie wprowadzania szkodliwego programu „Równościowe przedszkole”.

– Program ten uważam za absolutnie zmanipulowany, wręcz o podłożu lewicowo-genderowym. Jest on szkodliwy dla społeczeństwa, jak również dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Na dodatek sądzę, że wprowadzanie programu wbrew woli rodziców jest sprzeczne z Konstytucją i tu się różnię z panią rzecznik, bo ona uważa, że Trybunał wypowiedział się kiedyś w tej sprawie i szkoła nie może zagwarantować, że cały program nauczania będzie zgodny z przekonaniami rodziców. To jest wielkie nieporozumienie i poważny błąd pani rzecznik, ponieważ powołuje się na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dot. nauczania w szkole, a krytyka dotyczy programu wychowawczego w przedszkolach. Wychowanie, a nauczanie to nie jest to samo – podkreślił senator Michał Seweryński.

Wiele organizacji społecznych, a także pro-life wypominają zarówno Rzecznikowi Praw Dziecka, jak i Rzecznikowi Praw Obywatelskich, że nie bronią podstawowego prawa do życia dzieci nienarodzonych.

RIRM

drukuj