Senatorowie chcą zablokować tzw. małżeństwa jednopłciowe

Senatorowie PiS zgłosili poprawkę do Prawa o aktach stanu cywilnego, która ma utrudniać Polakom zawieranie za granicą tzw. małżeństw jednopłciowych.

Mowa o uchwalonej przez Sejm ustawie Prawo o aktach stanu cywilnego.

Senatorowie chcą, by w wydawanych przez urzędy stanu cywilnego zaświadczeniach była informacja, że zaświadczenie „nie może służyć do zawarcia związku małżeńskiego lub innego związku cywilnego; w szczególności sprzecznego z polskim porządkiem prawnym”.

Senator Jan Maria Jackowski mówił, że zaświadczenia mogą ułatwiać zawieranie ślubów jednopłciowych za granicą.

Próbuje się wprowadzić boczną furtką możliwość legalizacji na terenie RP związków małżeńskich jednopłciowych zawartych w innym kraju. Robi się to bardzo subtelną metodą, w sposób świadomy bądź nieświadomy. Polegającą na tym, że wprowadza się kategorię zaświadczeń o stanie cywilnym. Natomiast likwiduje się dotychczasowe wymagania polegające na tym, że jeżeli obywatel Polski jeżeli zamierzał zawrzeć związek małżeński poza terytorium RP, to musiał wskazać nazwisko przyszłego współmałżonka i wtedy było wiadomo, że jest to małżeństwo heteroseksualne, a nie związek homoseksualny – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Wiceszef MSW Piotr Stachańczyk stwierdził, że zaświadczenia o stanie cywilnym mają inny cel. Mają być wydawane np. samotnym matkom, by łatwiej mogły zapisać dzieci do przedszkola.

Wg wiceszefa MSW nie jest możliwe, by zawarte za granicą małżeństwo jednopłciowe było zalegalizowane na gruncie polskiego prawa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl