fot. twitter.com/PolskiSenat

Senat: Komisja rolnictwa pracuje nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt

Senacka komisja rolnictwa pracuje dziś nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątką dla zwierząt. Jak mówi szef komisji senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski, prace nie zakończą się na jednym posiedzeniu i prawdopodobnie będą kontynuowane w październiku.

Ruszyły merytoryczne prace nad ustawą. W środę senacka Komisja Ustawodawcza wysłuchała opinii i głosów organizacji rolniczych, prozwierzęcych oraz ekspertów. Biuro legislacyjne Senatu zgłosiło 23 uwagi. [czytaj więcej]

– Trudno nie zauważyć, że projekt jest mocno niespójny – mówi szef senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski.

Polityk deklaruje, że prace w Senacie nie będą prowadzone w pośpiechu.

– „Solidarność” rolników wystąpiła z pismem jeszcze przed posiedzeniem, kiedy rozpatrywano ustawę w Sejmie, żeby wstrzymać procedowanie. Żeby doprowadzić do konsultacji i żebyśmy to przedyskutowali. Nie ma pośpiechu. Dzisiaj widać wyraźnie, że Senat podchodzi do tego spokojnie. Analizujemy, sprawdzamy, wysłuchujemy wszystkie głosy i postaramy się nanieść takie poprawki, które by usprawniły proces legislacyjny w sensie takim, że oczekiwania niektórych – bo wszystkich nie da się spełnić na pewno – a szczególnie mi zależy na rolnikach, by rolnicy nie byli pozbawieni możliwości funkcjonowania – podkreśla Jerzy Chróścikowski.

Poprawki zarówno senackiej komisji ustawodawczej, jak i komisji rolnictwa, mają zostać zgłoszone na początku października. Chodzi o wypracowanie takich zmian, które nie będą wzajemnie sprzeczne.

W środę na antenie Radia Maryja minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że ustawa nie była konsultowana ani z resortem, ani z rolnikami. Zdaniem polityka, projekt ma wiele braków i nie rozwiązuje problemów polskiego rolnictwa [więcej].

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl