Senat: Głosowanie nad ustawą o powołaniu komisji weryfikacyjnej

W Senacie odbędzie się dziś głosowanie nad ustawą o powołaniu komisji weryfikacyjnej do spraw warszawskiej reprywatyzacji.

W jej skład miałby wejść powoływany przez premiera przewodniczący oraz ośmiu członków powoływanych i odwoływanych przez Sejm.

Wczoraj w Senacie odbyła się debata nad propozycją nowych przepisów. Zdaniem senatorów opozycji powołanie komisji narusza konstytucję. Z kolei według PiS jest środkiem nadzwyczajnym, ale koniecznym, by naprawić krzywdy.

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości wskazywał, że ustawa już przynosi pozytywne efekty.

Nagle się okazało, że samo powstanie takiego projektu powoduje, że przestały być wydawane decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie. Nagle kilka osób zwróciło się samo do organu ścigania: „teraz sobie coś przypomnieliśmy”. Sama pani prezydent miasta stołecznego Warszawa doniosła na siebie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, że ona już też coś sobie przypomniała: „coś tam jednak było nie tak z tą kamienicą”. Jak państwo widzicie, ta ustawa już czyni cuda, jeżeli spojrzy się na te praktyczne wymiary tego co nas interesuje – poinformował wiceminister sprawiedliwości. 

Wiceszef resortu sprawiedliwości akcentował, że Komisja Weryfikacyjna mieści się w polskim porządku prawnym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl