Senat czeka na uchwalenie projektu „Za życiem” przez Sejm

Jeśli Sejm uchwali ustawę „Za życiem”, Senat zajmie się nią na bieżącym  posiedzeniu. Deklarację taką złożył marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dziś projektem zajmuje się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Wieczorem w Sejmie zaplanowane jest drugie czytanie.

Jeśli  ustawa przejdzie pomyślnie przez Sejm – na pewno się nią zajmiemy – podkreślił marszałek wyższej izby parlamentu Stanisław Karczewski.

– Jeśli Sejm uchwali w odpowiednim czasie ustawę „Za życiem”, która niedawno wpłynęła do Sejmu, to Senat również zajmie się tą ustawą – także chcielibyśmy ją uchwalić – mówił Stanisław Karczewski.

W myśl projektu rodzice, którym urodzi się chore dziecko otrzymają jednorazowe świadczenie w  wysokości 4 tys. zł.

Wsparcie będzie polegało również na zapewnieniu odpowiednich świadczeń dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci ciężko chorych. Dostępną pomoc koordynować ma asystent rodziny.

Docelowy projekt ma zostać przyjęty do końca roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl