fot. twitter.com/PolskiSenat

Senacka komisja rozpatruje petycję dot. wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Stambulskiej

Wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej – to jedno z założeń petycji przygotowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej. Petycję rozpatruje dzisiaj senacka komisja.

Konwencja Stambulska to dokument podpisany jeszcze przez rząd PO-PSL. Środowiska prawicowe apelują od dawna, aby Polska wypowiedziała niebezpieczną Konwencję. Oficjalnie mówi ona o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.  Jednak pod szczytnymi hasłami przemycane są elementy ideologii gender.

Według autorów petycji rozpatrywanej przez senacką Komisję Praw Człowieka, ratyfikacja Konwencji nie wprowadziła do systemu prawnego istotnych przepisów chroniących osoby przed różnymi formami przemocy. Zakwestionowała jednocześnie pozycję tradycyjnej rodziny, wprowadzając genderową definicję płci. Z tymi argumentami zgadza się senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Są inne instrumenty prawne, które powinny zabezpieczać ochronę kobiet w momencie, kiedy pojawiłaby się w stosunku do nich przemoc. W rzeczywistości ta konwencja umożliwia wprowadzenie do agendy publicznej, do instytucji takich jak edukacja, różnych kontrowersyjnych treści pod hasłem przeciwdziałania przemocy – podkreśla Jan Maria Jackowski.

Jednocześnie w petycji zawarto wniosek o usunięcie z polskiego systemu prawnego zapisów naruszających konstytucyjną definicję małżeństwa. Autorzy chcą dodania art. 54a do Prawa prywatnego międzynarodowego o treści: „Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl