fot.PAP

Sejmowa komisja odrzuciła wniosek o wotum nieufności dla Arłukowicza

Sejmowa Komisja Zdrowia negatywnie zaopiniowała wniosek PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Posłowie tego klubu zarzucają mu m.in., że doprowadził do pogorszenia „bezpieczeństwa zdrowotnego” Polaków.

Za poparciem wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia opowiedziało się 13 posłów, przeciwnych było 23, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Decyzja sejmowej Komisji to decyzja polityczna, mimo że wśród koleżanek i kolegów z PO istnieje bezwzględne przekonanie, iż Arłukowicz jest fatalnym ministrem – powiedziała poseł Anna Zalewska, przedstawiciel wnioskodawców.

Zadziałano zgodnie z zaleceniami Premiera: opozycja nie będzie odwoływać ministra zdrowia, żadnego ministra z rządu Donalda Tuska. Ten wniosek, to zbitek różnego rodzaju niezależnych opinii, badań, Najwyższej Izby Kontroli, instytutów europejskich, jak również Związków Zawodowych i pacjentów. Dlatego trudno to wprost nazwać, że był to wniosek o wotum nieufności tylko i wyłącznie opozycji – zauważyła polityk.

Teraz wnioskiem PiS-u zajmie się Sejm, który ostatecznie rozstrzygnie o jego odrzuceniu lub przyjęciu.

We wniosku PiS przytacza 12-punktowy „katalog zaniechań, błędów i złych działań” ministra zdrowia. Zarzuca mu m.in. doprowadzenie do pogorszenia „bezpieczeństwa zdrowotnego” Polaków, wydłużające się kolejki do lekarza, kontynuację polityki komercjalizacji szpitali publicznych, błędny podział środków na ochronę zdrowia, niezrealizowanie obietnicy rozbicia monopolu Narodowego Funduszu Zdrowia i doprowadzenie do konfliktu ministerstwa z NFZ.

RIRM 

drukuj