fot. sxc.hu

Minister zdrowia lekceważy lekarzy?

Minister zdrowia ignoruje kluczowe poprawki do „pakietu kolejkowego”, zgłoszone przez samorząd lekarski oraz samorząd pielęgniarek i położnych – informuje „Nasz Dziennik”.

Resort zdrowia nie aprobuje uwag i poprawek środowisk medycznych, które zostały poproszone o zaopiniowanie pakietu kolejkowego i onkologicznego. Szans nie mają też poprawki opozycji. Po drugim czytaniu w Sejmie pakiet wrócił do Komisji Zdrowia.

Minister zdrowia chce chyba sam jednoosobowo odpowiadać za całą służbę zdrowia; uważa, że wie wszystko najlepiej – mówi poseł Tomasz Latos, szef sejmowej Komisji Zdrowia.

– Jeżeli pozostawimy faktem, że pakiet kolejkowy jest zbieraniną pobożnych życzeń i pewnych niekonsekwencji ze strony ministra, to należy zacząć się bać. Po pierwsze, ten eksperyment nie może się udać. Po drugie, minister wywoła tylko mnóstwo konfliktów między pacjentami, lekarzami, pielęgniarkami i w obrębie samego środowiska medycznego – zaznaczył poseł Tomasz Latos.

Naczelna Rada Lekarska po wnikliwej analizie nowych przepisów sporządziła i zgłosiła do nich ponad 30 uwag. Pierwsze czytanie projektów ustaw odbyło się w ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Komisji Zdrowia. Według samorządu lekarskiego, Ministerstwo Zdrowia i posłowie koalicji rządzącej zamienili proces legislacyjny w farsę.

RIRM

drukuj