fot. PAP/Tomasz Gzell

Sejmowa komisja negatywnie o poprawkach Senatu do ustawy o ochronie odbiorców gazu

Sejmowa komisja energii negatywnie zarekomendowała poprawki Senatu do ustawy o ochronie odbiorców gazu. Głosowanie nad ustawą odbędzie się dziś w popołudniowym bloku głosowań.  

Senat zaproponował do ustawy poprawki przewidujące, że z zamrożonych taryf gazowych będą mogły korzystać podmioty, które wykorzystują gaz do produkcji energii na potrzeby spółdzielni. Dodatkowo z taryf miałyby korzystać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wobec wszystkich tych poprawek komisja wyraziła negatywne stanowisko. Przedstawiciele rządu argumentowali m.in., że europejskie przepisy zabraniają regulowania cen dla biznesu, ponieważ byłoby to uznane za niedozwoloną pomoc publiczną.

Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, zaznaczył, że opozycja chce stawiać się w roli obrońcy przedsiębiorców tylko na forum krajowym, jednak nie podejmuje odpowiednich działań w Unii Europejskiej.

– Opozycja ma do tego świetnego rzecznika Donalda Tuska, szefa największej partii w Parlamencie Europejskim. Nie jest możliwe, żeby w jednym kraju państwo dotowało gaz dla prowadzenia działalności gospodarczej. Te rozwiązania mogą być wprowadzone jedynie na poziomie całej Unii Europejskiej. Z jakichś przyczyn politycy PO i Donald Tusk nie kwapią się do tego. Takie działania po raz kolejny pokazują ich skrajną obłudę – powiedział Maciej Małecki.

Sejmowa Komisja Energii zarekomendowała izbie niższej przyjęcie wszystkich 23 poprawek o charakterze redakcyjno-legislacyjnym. Ustawa zakłada zamrożenie cen gazu w tym roku m.in. dla szkół, przedszkoli oraz spółdzielni. Jest ona elementem Tarczy Antyinflacyjnej 2.0. Dziś o godz. 13.00 rozpoczyna się blok głosowań.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl