fot. pixabay.com

Tauron zbuduje największą w Polsce farmę fotowoltaiczną

W Mysłowicach powstanie największa farma fotowoltaiczna w Polsce. Inwestycję współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Największa farma fotowoltaiczna w Polsce powstanie w Mysłowicach. Proces jej powstania przebiegać będzie w dwóch etapach.

– Pierwszy etap – 37 MW, drugi etap – 60 MW, docelowo 100 MW – wskazał Artur Michałowski, wiceprezes Zarządu ds. Handlu oraz p.o. prezesa Zarządu spółki Tauron.

Panele zajmą obszar 16 hektarów. To tyle, ile w sumie zajmują 22 boiska piłkarskie.

– Pracownicy Taurona zainstalują tutaj 94 tys. paneli fotowoltaicznych o mocy 395 watów każdy. Łączna długość stołów fotowoltaicznych, na których montowane są panele, wyniesie 47 km – poinformowała spółka.  

Dzięki umowie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na realizację pierwszego etapu przedsięwzięcia Tauron otrzymał 82,5 miliona zł nieoprocentowanej pożyczki. Pozwoli ona sfinansować 67 proc. wartości całej inwestycji. Szacunkowy koszt projektu to ok. 120 mln złotych.

– Znakomicie się współpracuje z tak nowoczesną i tak przewidywalną firmą.  Z firmą, która chce inwestować w jak najbardziej nowoczesne rozwiązania, które dążą do tego, aby środowisko było jak najczystsze – mówił Artur Michalski.

Farma fotowoltaiczna będzie produkowała 39 tys. MWh zielonej energii rocznie. Inwestycja powstaje w ramach realizacji programu budowy elektrowni słonecznych na terenach poprzemysłowych, należących do Grupy Tauron. Spółka rozpocznie inwestycję od marca. Instalacja zostanie przekazana do eksploatacji w połowie przyszłego roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl