fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Na granicy polsko-białoruskiej ruszyła budowa zapory

Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią. Prace mają zakończyć się do połowy bieżącego roku.

Na granicy polsko-białoruskiej wciąż pojawiają się migranci. Prób nielegalnego przekroczenia granicy jest mniej, ale to nie znaczy, że po okresie mroźnej zimy reżim Alaksandra Łukaszenki nie wróci do zbrodniczych planów i wykorzystywania ludzi szukających lepszej przyszłości do destabilizowania sytuacji w Polsce i Unii Europejskiej. Rząd nie wycofał się z planów budowy wzmocnionej bariery na granicy wschodniej. Prace ruszyły wczoraj.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1486007363618459649

„To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy – 1,6 mld zł” – poinformowała Straż Graniczna na Twitterze.

Na nagraniu opublikowanym przez Straż Graniczną widać odcinek ochraniany przez placówkę w Mielniku. Teren pod budowę został przekazany wykonawcom. Na miejsce dotarł ciężki sprzęt. Dokumentacja techniczna na pierwsze fragmenty ogrodzenia uwzględnia już łącznie ponad 20 kilometrów. Roboty budowlane wykonują firmy Budimex oraz Unibep. Prace będą odbywały się równolegle na czterech odcinkach. Zapora ma być gotowa do połowy bieżącego roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl