fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Wzmożone działania Straży Granicznej dot. zwalczania nielegalnej emigracji z terytorium Białorusi

Straż Graniczna uruchomiła nowe strzeżone ośrodki dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej i Czerwonym Borze. Jednocześnie – jak podał komendant główny Straży Granicznej, Tomasz Praga – trwają rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji. Ma to związek ze wzmożoną migracją na polsko-białoruskim odcinku granicy. O działania związane z coraz większą liczbą cudzoziemców nielegalnie przekraczających granicę zapytała SG zastępca RPO, Hanna Machińska.

Od kilku dni pojawiają się informacje o grupie osób koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Zdaniem rządu to efekt celowych działań Białorusi.

Dziś na ten temat rozmowy na Litwie prowadzi szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch.

– Widzieliśmy zdjęcia, na których widać, że ci ludzie są zmuszani i wypychani na granicę, a za nimi stoją uzbrojone służby Białorusi. To jest obraza godności człowieka. Sam dzisiaj udaję się na Litwę, aby rozmawiać o tych sprawach. To nie jest kwestia wpuszczania lub niewpuszczania imigrantów. To kwestia używania ludzi jako żywe tarcze przez reżim. Na to nie wolno pozwolić. Będziemy się temu sprzeciwiać – podkreślił Jakub Kumoch.

Do sytuacji na granicy z Białorusią odnosił się także premier. Mateusz Morawiecki powiedział, że rozwiązaniem problemu osób, które próbują wejść na terytorium Polski, nie jest ich wpuszczanie. Szef rządu zapewnił, że nasz kraj nie ulegnie szantażowi Alaksandra Łukaszenki i będzie stanowczo reagować.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl