fot. PAP/Paweł Kopczyński

Sejmik woj. kujawsko-pomorskiego w obronie św. Jana Pawła II

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Radni przyjęli dziś stanowisko w sprawie patrona regionu. Wskazują w nim, że od kilku tygodni w Polsce nasilają się ataki na dobre imię Papieża Polaka. Radni podkreślili, że pozbawia się go osobistej godności i rani uczucia milionów ludzi, dla których Ojciec Święty jest autorytetem i bohaterem.

W stanowisku możemy przeczytać, że do niszczenia dobrego imienia św. Jana Pawła II wykorzystywane są materiały aparatu bezpieczeństwa dawnego komunistycznego reżimu.

Radny PiS sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego dr Przemysław Przybylski wskazuje, że potrzebne jest świadectwo, szczególnie względem kolejnych pokoleń.

– Jesteśmy winni szacunek i wdzięczność. Przede wszystkim musimy dać świadectwo, że to, czego uczył nas Jan Paweł II dzisiaj również jest aktualne. A uczył nas, że podstawową wartością łączącą człowieka z drugim człowiekiem jest prawda. Nadzieja do człowieka przychodzi wraz z innym człowiekiem, który żyje w prawdzie. Tego dzisiaj niestety zabrakło. Jesteśmy świadkami ataku na człowieka, który raz za prawdę już poniósł wysoką cenę, jaką była próba zamachu, próba uśmiercenia Jana Pawła II – mówił radny.

Św. Jan Paweł II odwiedził Kujawy i Pomorze podczas pielgrzymek w 1991 oraz w 1999 roku. W 2017 roku papież Franciszek ustanowił św. Jana Pawła II patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl