W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny UED i PSL

W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i Polskiego Stronnictwa Ludowego – poinformowali dziś politycy obu frakcji.

Taki ruch ma uniemożliwić likwidację klubu PSL, po tym, jak w ostatnią sobotę Stronnictwo opuścił poseł Mieczysław Baszko. Po jego odejściu i dołączeniu do Porozumienia Jarosława Gowina, ze względu na niewystarczającą liczbę posłów klub ludowców przestałby istnieć, co oznaczałoby dla tworzących go polityków mniej praw.

W ocenie politologa dra Andrzeja Gila utworzenie wspólnego klubu przez ludowców i UED to nic innego jak rozpaczliwa obrona klubu PSL przed ostatecznym upadkiem.

– PSL, który w ostatnich latach wielokrotnie współrządził Polską, przeżywa taki kryzys tożsamościowy i strukturalny, że grozi mu upadek. Myślę, że jest to rozpaczliwa obrona klubu PSL-u przed zamienieniem się w koło, dlatego że „klub” jeszcze jakoś politycznie brzmi, natomiast kół jest wiele i to jest zły sygnał dla elektoratu – o tym, że ta partia nie ma już żadnego politycznego znaczenia. To jest ratowanie się przed ostatecznym upadkiem, przed unicestwieniem – powiedział dr Andrzej Gil.

Dziś do klubu ludowców dołączył poseł koła Unii Europejskich Demokratów Michał Kamiński. Federacyjny klub UED-PSL ma zostać utworzony za kilka dni.

Posłowie obu partii mają zachować swoje wartości i podmiotowość. Łączyć ma ich natomiast – jak podkreślili – wspólna deklaracja ,,obrony Polski przed państwem PiS i miejsca Polski w Europie”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl