fot. pixabay.com

Sejm: Opozycja domaga się poparcia senackiej poprawki do ustawy o cenach gazu

Początek dzisiejszych obrad Sejmu przyniósł ostre spięcie między obozem rządzącym a opozycją. Borys Budka zażądał, by politycy PiS-u poparli senacką poprawkę do ustawy o cenach gazu, która obejmuje taryfowaniem małych i średnich przedsiębiorców. Na zarzuty opozycji odpowiadał wicepremier Jacek Sasin.

Do Sejmu wraca ustawa o cenach gazu. Obejmuje ona taryfowaniem wszystkich odbiorców indywidualnych, w tym mieszkańców mieszkań komunalnych. Gwarantuje też niższe ceny gazu dla instytucji wrażliwych społecznie.

– Szkoły, szpitale, przedszkola – mówił wicepremier Jacek Sasin.

Cena za gaz w przypadku objęcia odbiorcy taryfowaniem jest dziś wielokrotnie niższa niż ma to miejsce w przypadku przedsiębiorców. W Senacie opozycja zgłosiła poprawkę, w której chce objąć taryfą mikro-, małe i średnie firmy. Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka, zażądał, by politycy PiS-u zgodzili się na propozycję. Na sali Sejmu w ławach opozycji pojawiły się transparenty z napisem „PiS = drożyzna”.

– Tysiącom małych i średnich firm grozi likwidacja, dlatego że zafundowaliście najwyższe w historii podwyżki gazu. Co zrobiliście do tej pory? Nic – podkreślił Borys Budka.

Na zarzuty Borysa Budki odpowiadał wicepremier Jacek Sasin, który przekonywał, że o polskich przedsiębiorców Koalicja Obywatelska powinna ubiegać się w Brukseli.

– Biurokraci europejscy zabraniają nam objąć taryfami również przedsiębiorstwa. Proszę sobie poczytać drugą dyrektywę gazową, która została przyjęta za Waszych rządów w 2009 roku – wskazał minister aktywów państwowych.

Wicepremier stwierdził, że za drogi gaz odpowiada także polityka Platformy w Unii.

– Gdzie daliście Putinowi możliwość szantażowania całej Europy cenami gazu. To jest wasza spuścizna – zaakcentował Jacek Sasin.

Ceny gazu dla przedsiębiorców wzrosły o kilkaset procent. Są kształtowane w sposób rynkowy. PGNiG zapowiedziało, że jeśli rynek na to pozwoli, obniży ceny dla firm.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl