(fot. PAP)

Sejm zdecyduje, czy zająć się związkami partnerskimi

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wprowadziła do porządku obrad posiedzenia Sejmu, projekt ustawy dotyczący legalizacji związków partnerskich w Polsce.

O tym, czy kontrowersyjne ustawy będą procedowane w Parlamencie posłowie zdecydują dziś o godzinie 10.

W porządku obrad znalazły się dwa projekty dotyczące związków partnerskich zgłoszone przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ruch Palikota

Propagujące dewiacje projektów, dają możliwość zawarcia związku zarówno osobom hetero-, jak i homoseksualnym. Dwa kolejne projekty to przepisy wprowadzające do tych ustaw.

Pierwszy z projektów przewiduje m.in., że tzw. partnerzy mają w związku równe prawa i obowiązki oraz udzielają sobie wzajemnej pomocy i wsparcia.

Według drugiego projektu wzajemne prawa lub zobowiązania o charakterze majątkowym lub osobistym tzw. partnerzy określaliby w zawieranej w formie aktu notarialnego umowie związku partnerskiego.

Przeciwko próbom legalizacji tzw. związków partnerskich w Polsce – protestuje klub parlamentarny PiS oraz SP.

Zdecydowanie jest to próba naruszenia porządku moralnego w naszym kraju – mówi Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

Audio MP3
Pobierz

Zdaniem poseł SP Marzeny Wróbel projekty SLD i RP to próba obejścia konstytucji, która chroni małżeństwo. Sama ustawa budzi sprzeciw natury etycznej – dodaje posłanka.

Audio MP3
Pobierz
drukuj