Ciąg dalszy sporu sądowego Kobylański – Sikorski

Jan Kobylański odwołał się od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie o zniesławienie go przez szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

Przypomnijmy w marcu Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew wobec szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego o ochronę dóbr osobistych, złożony przez Jana Kobylańskiego., byłego konsula honorowe RP w Urugwaju i Argentynie, szefa Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej.

Sprawa dotyczy wywiadu, który ukazał się w książce „strefa zdekomunizowana”. Szef MSZ nazwał w nim Jana Kobylańskiego„ antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy”. Proces rozpoczął się latem 2010 r.

Będzie to odwołanie od Sądu pierwszej instancji – powiedział mec. Zbigniew Cichoń, pełnomocnik Jana Kobylańskiego.


Pobierz Pobierz

Mecenas Zbigniew Cichoń dodał, że tego typu sformułowania nie powinny zostać wypowiedziane przez szefa MSZ biorąc chociażby pod uwagę zasługi Jana Kobylańskiego.


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl