fot. pixabay.com

Ideologiczny spór wśród rządowych koalicjantów

Nie ma porozumienia w rządzie w sprawie ustawy o tzw. związkach partnerskich. PSL nie poprze projektu, jeżeli będzie zawierał zapis o możliwości adoptowania dzieci przez osoby pozostające w takich związkach.

Od ponad tygodnia w Sejmie trwa dyskusja na temat ustawy o tzw. związkach partnerskich. Wprowadzenie ustawy było jednym ze stu konkretów na pierwsze sto dni rządu, dlatego Koalicja Obywatelska popiera projekt. Polska 2050 również jest za przyjęciem tego projektu. Stanowcze „nie” mówi natomiast Prawo i Sprawiedliwość.

– Z artykułu 18. konstytucji należy wywodzić zakaz wprowadzenia instytucji małżeństw jednopłciowych i ich konsekwencji – zaznaczył Bartłomiej Wróblewski.

Ustawa nie tylko narusza konstytucję. Ostatecznym jej celem byłoby wprowadzenie możliwości adoptowania dzieci przez osoby pozostające w takich związkach. Na to nie zgadza się nie tylko PiS, ale i PSL.

– Jest jeszcze odrobina refleksji przynajmniej u niektórych koalicjantów z „koalicji 13 grudnia” – wskazał poseł prof. Przemysław Czarnek.

Niepokój budzi jednak fakt, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest gotowe na kompromis. Politycy poprą ustawę, jeżeli zniknie z niej zapis dotyczący adopcji. To metoda małych kroków – ocenił poseł Bartłomiej Wróblewski.

– Najpierw pewne przywileje dla związków jednopłciowych, później tworzą związki partnerskie, „małżeństwa”, następnie przyznają wszystkie możliwe prawa tym „małżeństwom”. Ta metoda salami jest znana i bez wątpienia tutaj też zostanie zastosowana – podkreślił poseł Bartłomiej Wróblewski.

Tak zwane związki partnerskie budzą wątpliwości moralne i etyczne. Wprowadzenie przepisów byłoby pierwszym krokiem w kierunku wdrażania kolejnych ideologicznych postulatów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl