fot. twitter.com/nowePSL

PSL dołącza do Koalicji Europejskiej

Polskie Stronnictwo Ludowe dołącza do Koalicji Europejskiej, by wspólnie wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Razem z PO, SLD, Nowoczesną i Zielonymi będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie” – oświadczył lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowała, że dołącza do Koalicji Europejskiej, by wspólnie walczyć o miejsca w Parlamencie Europejskim.

– Będziemy startować wspólnie w wielkiej koalicji razem z PO, SLD, z Nowoczesną i Zielonymi – poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podkreślił, że wraz z tymi ugrupowaniami – na partnerskich zasadach – zamierza tworzyć wielka koalicję „nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie”.

– Dbając o nasze wartości, nasz program, również o naszą nazwę. Dbając o to wszystko co jest historią i dorobkiem w wejściu do Unii Europejskiej – mówił.

Szef PSL mówiąc o warunkach programowych wskazał, że jego partia będzie zabiegać o jak największy budżet europejski dla Polski w kolejnych latach w Parlamencie Europejskim.

Zwiększymy dopłaty bezpośrednie, zwiększymy wydatki na politykę spójności, na samorządność, na solidarność, na subsydiarność, na to wszystko co jest istotą UE, ale też funkcjonowania PSL – obiecywał.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że jego ugrupowanie stawia także na mix energetyczny, na zwiększenie udziału energii odnawialnej, a także na lepszą komunikację. Lider ludowców zapowiedział, że PSL zrobi wszystko, by ta wspólna koalicja wygrała wybory do PE.

TV Trwam News/RIRM

drukuj