Sejm zajmie się polityką klimatyczną

Sejm zajmie się projektem uchwały w sprawie racjonalnego wdrażania polityki klimatycznej.

Wcześniej projektem zajmowała się sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Założenia polityki klimatycznej spowodują wzrost cen energii, mają też wiele szkodliwych skutków dla polskiej gospodarki –informuje prof. Jan Szyszko, były minister środowiska:

-Polityka klimatyczna to nic innego, jak pakiet klimatyczno-energetyczny, o którym już mówiłem wiele razy. Pakiet ten to blokada polskiej gospodarki, blokada polskiego węgla, to niebotyczny wzrost cen energii energetycznej już od przyszłego roku. Prawo i Sprawiedliwość domagało się renegocjacji tego pakietu klimatyczno-energetycznego, co odrzucono. Domagano się również, referendum w tej sprawie, niestety i ono zostało odrzucono. – powiedział prof. Jan Szyszko.

Obecne działania rządu Donalda Tuska są ukierunkowane na zakrywanie tragicznych skutków pakietu klimatycznego. – akcentuje były minister.

-W tej chwili Platforma Obywatelska dostrzegła tragedię pakietu energetyczno-klimatycznego i występuje z pewną koncepcją, aby dokonać rewizji polityki klimatycznej Unii Europejskiej do roku 2050. Jest to swego rodzaju unik. Komisja Europejska chcąc odwrócić uwagę od pakiety klimatyczno-energetycznego zaproponowała redukcję emisji gazów cieplarnianych do roku 2050 o 80%. W tej chwili z inicjatywy PO i PSL rozpoczyna się pewnego rodzaju przykrywanie sprawy związanej z tym, co się wymknęło. – powiedział prof. Jan Szyszko. 

Wypowiedź prof. Jana Szyszko:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

 

drukuj