Sejm uchwalił ustawę dot. rozwoju obszarów wiejskich

Sejm uchwalił ustawę dot. rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020. Za uchwaleniem ustawy zagłosowało 432 posłów, żaden nie był przeciw, a tylko jeden poseł wstrzymał się od głosu. 

Szybkie tempo prac nad ustawą pozwoli na szybsze uruchomienie unijnych środków. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest już i tak opóźniony o rok.

Poseł Jacek Bogucki przed głosowaniem nad ustawą zwrócił się do premier Ewy Kopacz. Podkreślał, że gospodarze protestujący w stolicy zostali oszukani przez rząd.

Minister Marek Sawicki stracił kontakt nie tylko z rolnikami, ale stracił kontakt z rzeczywistością. Pan minister mówił wczoraj, żeby rolnicy nie jechali do Warszawy tylko składali wnioski, a my dopiero dzisiaj uchwalamy tę ustawę. Nie mogli składać tych wniosków. Pan minister wczoraj mówił, żeby rolnicy wracali do swoich gospodarstw i pilnowali swoich świń przed ASF. Panie ministrze – to niech Pan wraca do lasu i pilnuje swoich dzików – mówił poseł Jacek Bogucki.

Ustawa ma wejść w życie 15 marca. Teraz trafi do dalszych prac w Senacie.

Na realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostało przeznaczone 13,5 mld euro.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl