Sejm: trwa konferencja na temat trzeźwości polskiego narodu

W Sali kolumnowej Sejmu trwa konferencja „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Wydarzenie to jeden z elementów Narodowego Kongresu Trzeźwości.

W konferencji uczestniczą przedstawiciele rządu – ministrowie zdrowia oraz rodziny, pracy i polityki społecznej; naukowcy, samorządowcy, a także osoby duchowne.

Celem spotkania, jak i całego Narodowego Kongresu Trzeźwości, jest wypracowanie rozwiązań dla skutecznej walki z problemem alkoholizmu. Inicjatorzy projektu chcą podkreślać odpowiedzialność, jaką za wzmacnianie trzeźwości Polaków powinny wziąć rodzina, Kościół, państwo, a także samorządy.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, podkreśla, że walka z problemem alkoholowym to konieczność, ponieważ w Polsce wciąż się on pogłębia.

– Niestety, zwiększa się spożycie alkoholu w ojczyźnie. Pijemy 40% więcej alkoholu niż za czasów PRL–u. Co więcej, Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie niestety spożycie alkoholu ciągle wzrasta. Należałoby także powiedzieć o tak zwanej pro-alkoholowej mentalności, skoro browary wydają ponad 500 mln złotych na reklamę alkoholu, reklamę piwa, bo piwo jest alkoholem. Tak często próbuje nam się wmówić, że jest to napój bezalkoholowy. Niestety jest to napój alkoholowy, tak samo szkodliwy napój jak inny napój alkoholowy – zaznaczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Narodowy Kongres Trzeźwości to inicjatywa, która poprzez formację duchową oraz intelektualną ma doprowadzić do ograniczenia spożycia alkoholu w Polsce.

Obok dzisiejszej konferencji w ramach Kongresu odbywają się wydarzenia takie jak Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kongres zakończy się 24 września.

Organizatorem konferencji jest Parlamentarny Zespół ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień i Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl