Sejm: komisja wznowi prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna będzie dziś kontynuować prace nad projektem Prawa i Sprawiedliwości ws. zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada on m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zlikwidowanie tzw. JOW-ów w wyborach do rad gmin oraz zmiany w Państwowej Komisji Wyborczej.

Zaczynamy o godz. 10.30 – zapowiada poseł PiS Anna Milczanowska, szefowa sejmowej komisji.

Będziemy normalnie procedować poszczególne zmiany w tej ustawie. Ustawa składa się ze zmian, które zostały wniesione do 4 ustaw: do ustawy o samorządzie gminnym, powiatowym, wojewódzkim i do ustawy o Kodeksie wyborczym. Na ile pozwoli nam percepcja i inne możliwości fizyczne, to będziemy procedować. Na piątek również mamy zaplanowane posiedzenie komisji – wskazuje Anna Milczanowska.

Poprawki zgłosiły już m.in. Ruch Kontroli Wyborów, PSL, a także PiS.

Podczas wtorkowych obrad Komisja Nadzwyczajna nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie projektu zmian w Kodeksie wyborczym, ani na odroczenie prac komisji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl