Sejm: Komisja edukacji negatywnie o wniosku PO dotyczącym odwołania min. Zalewskiej

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży negatywnie zaopiniowała wniosek PO o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Posłowie opozycji zarzucili szefowej resoru, że reforma edukacji została „źle przygotowana”, doprowadziła do przepełnienia szkół podstawowych i obciążyła uczniów klas VII i VIII.

Zarzuty wobec minister Anny Zalewskiej odpierał m.in. poseł PiS Dariusz Piontkowski, przewodniczący sejmowej komisji edukacji. Jak przekonywał, tezy, które nie pierwszy raz głosi opozycja, „mają się nijak do rzeczywistości”.

– Gdy po raz kolejny rozmawiamy o jakimś fragmencie tego, co się dzieje w edukacji albo nad kolejnym wnioskiem o odwołanie minister edukacji, to mam wrażenie, że praktycznie za każdym razem słyszę te same głosy. Mówiliście o tym, gdy samorządy podejmowały uchwały o sieci szkół: „to będzie tragedia”. W zasadzie w roku rozpoczynającym reformę organizacyjną nagle system szkolny miał się zawalić, nagle wszystkie szkoły miały stanąć, a uczniowie w Polsce przez wiele miesięcy mieli być nieuczeni. Nic takiego się nie wydarzyło. Próbujecie straszyć rodziców, nauczycieli, uczniów kolejnymi strachami, które was prześladują, a które z rzeczywistością niewiele mają wspólnego – komentował Dariusz Piontkowski.

Za odrzuceniem wniosku o wotum nieufności wobec szefowej resortu edukacji opowiedziało się wczoraj 17 połów, 13 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Wnioskiem zajmie się teraz Sejm. Najpewniej dokument zostanie rozpatrzony na rozpoczętym dziś posiedzeniu Izby.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl