Sędzia Mazur: Decyzje w zw. z postanowieniem TSUE – na najbliższym posiedzeniu KRS

Na najbliższym posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa, w początkach listopada, powinna odbyć się dyskusja i zapaść decyzje w związku z postanowieniem TSUE w sprawie tzw. środków tymczasowych – powiedział w piątek PAP przewodniczący KRS, sędzia Leszek Mazur.

Jak zaznaczył sędzia Mazur, aktualne – trwające od wtorku – posiedzenie Rada zakończyła w piątek, ale nie omówiła na nim kwestii postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE.

„Informacja o decyzji TSUE przyszła w ostatni dzień posiedzenia i to właściwie przed jego zakończeniem. Tym bardziej, że początkowo informacja ta była oparta o nieoficjalne doniesienia” – powiedział.

„Najbliższe posiedzenie Rady zaczyna się bodajże 6 listopada i tam już zapadną jakieś decyzje – czy na razie wstrzymywać się z procedurą wysłuchiwania kandydatów do SN, czy też zachować się inaczej, w sposób aktywny, i tę procedurę kontynuować” – poinformował przewodniczący Rady.

Dodał, że jeśli chodzi o sam harmonogram wyłaniania kandydatów na sędziów SN, to „jest on rozciągnięty – co najmniej do grudnia lub stycznia”, więc w najbliższym czasie żadne poważne działania w ramach tej procedury nie nastąpią.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w piątek o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Chodzi m.in. o przywrócenie sędziów przeniesionych w stan spoczynku. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl