Korne: W sobotę II Pomorski Piknik Strzelecki

W sobotę w godzinach 11.00-15.00 na terenie Centrum Szkoleń Taktyczno-Strzeleckich SKORPION w Kornem odbędzie się dziś II Pomorski Piknik Strzelecki. Zeszłoroczna edycja tego wydarzenia zgromadziła ponad 1000 osób. II Pomorski Piknik Strzelecki to największa impreza dla pasjonatów i osób, które rozpoczynają przygodę z bronią palną.

Wśród licznych atrakcji organizatorzy zaplanowali turniej strzelecki przy użyciu karabinku sportowego, tzw. KBKS, a także festyn rodzinny połączony z licznymi atrakcjami. Na dzieci czekać będą stoiska z dmuchanym placem zabaw, miejsce na wspólną grę i zabawę, a dla rodziców stoiska, na których będzie można obejrzeć broń kolekcjonerską.

Andrzej Jaworski, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, patron honorowy II Pomorskiego Pikniku Strzeleckiego, zaznacza, że tego typu wydarzenia nawiązują do polskiej tradycji strzelectwa sportowego.

Po zeszłorocznym sukcesie I edycji wydarzenia dostawałem liczne telefony od społeczności strzeleckiej, która była ogromnie wdzięczna za to, że od najmłodszych lat zachęcamy do uprawiania sportu. Liczę na to, że w sobotę wielu uczestników znów „złapie bakcyla” i rozpocznie przygodę ze strzelectwem. Nasze wydarzenie nawiązuje do tradycji strzelectwa sportowego i osiągnięć olimpijskich – złotych medali: Józefa Zapędzkiego w Meksyku 1968 i Monachium 1972 oraz Renaty Mauer w Atlancie 1996 i Sydney 2000 – mówi Andrzej Jaworski.

Podczas II Pomorskiego Pikniku Strzeleckiego nie zabraknie pokazów grup rekonstruktorów z okresu II wojny światowej, a także ciepłego posiłku dla uczestników. Rodziny będą mogły również przejechać się opancerzonym samochodem rozpoznawczym – BRDM oraz dowiedzieć się o tradycji Piłsudczyków.

Robert Weis, prezes Klubu Strzelecko-Kolekcjonerskiego SKORPION i organizator wydarzenia, wskazuje na cel II Pomorskiego Pikniku Strzeleckiego.

Celem naszego wydarzenia jest edukacja Polaków, mieszkańców całego województwa pomorskiego, w tym dzieci i młodzieży, związana z obronnością terytorialną oraz nabycie przez nich umiejętności obsługi broni palnej. Ogromnie się cieszę, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze pod koniec września potwierdziło zgodność regulaminu strzelnicy z obowiązującymi przepisami prawa. Po kilku miesiącach przerwy ponownie ruszamy z impetem z naszymi działaniami. Liczę na to, że II Pomorski Piknik Strzelecki zachęci przybyłych gości do zdobywania pozwoleń na broń, a przede wszystkich uświadomi ich o ewentualnych niebezpieczeństwach związanych z użytkowaniem i posiadaniem broni palnej – mówi Robert Weis.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Szkoleń Taktyczno-Strzeleckich SKORPION oraz Stowarzyszenie myGdansk.pl. Patronat honorowy objęli: Mariusz Łuczyk – wicewojewoda pomorski oraz Andrzej Jaworski – wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Pozostali partnerzy II Pomorskiego Pikniku Strzeleckiego to: Klub Strzelecko-Kolekcjonerski SKORPION, Forum Młodej Prawicy, Gdański Klub Sportowy KORSARZ, Związek Piłsudczyków RP Okręg Łódzki, Fundacja Niezłomni – Tobie Ojczyzna. Prezes Mariusz Draniewicz oraz Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich, d-ca Adam Zając.

 

 

 

SKORPION/RIRM

drukuj