Samorządy stracą przychody?

Sejmowa podkomisja zajmuje się projektem ustawy zabierającym lokalnym władzom mobilne fotoradary. Na wyposażeniu straży gminnych czy miejskich w całym kraju jest ponad 200 urządzeń rejestrujących.

Autorzy projektu wskazują, że przepisy uszczuplą przychody samorządów. Po zmianach jedynie Inspekcja Transportu Drogowego będzie miała prawo do rejestrowania wykroczeń.

Poseł Krzysztof Tchórzewski, wiceszef sejmowej komisji Infrastruktury,  podkreśla, że ITD ustanowiono w celu nadzoru transportu drogowego. Tymczasem dziś inspekcja poluje na obywateli.

– To, co wcześniej było krytykowane i z czego rząd mocno się wycofywał, tzn. limity, które były ustalane dla policjantów odnośnie utargów z dyżuru, odnośnie ilości nałożonych mandatów karnych w danym przedziale czasowym – tygodniu czy miesiącu, teraz ten ciężar przesunął się także na Inspekcję Transportu Drogowego i jest powszechne karanie mandatami z tytułu pomiaru szybkości w sposób mobilny, czyli z jadącego samochodu – poinformował poseł Krzysztof Tchórzewski.

Do końca roku przy drogach stanie 400 fotoradarów i blisko 80 urządzeń rejestrujących. W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 3 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl