Ostatnia szansa na zatrzymanie tzw. aborcji w Polsce! Podpisz petycję

Trwa zbiórka podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia oraz ochronę macierzyństwa. Inicjatorem akcji jest Polska Federacja Ruchu Obrony Życia. O szczegółach przedsięwzięcia mówił na antenie Radia Maryja dr inż. Antoni Zięba.

Kształt prawa chroniącego życie od poczęcia do naturalnej śmierci będzie w najbliższych miesiącach tematem wzmożonej debaty parlamentarnej i społecznej. Apel przygotowany przez działaczy Pro-life, który zostanie zgłoszony do Sejmu, zakłada dwie zasadnicze zmiany w polskim prawie.

– 15 września kończymy akcję zbierania podpisów w całej Polsce. Pozostał niecały tydzień na uzupełnienie zbioru, który chcemy przekazać do Sejmu. Mamy gotowy projekt spełniający postulaty Konferencji Episkopatu Polski, a więc prawo do życia dla każdego bez wyjątku poczętego dziecka, a jednocześnie zachowanie dotychczasowej niekaralności tych kobiet, które dopuściły się przerwania ciąży – informował dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia.

Obecnie funkcjonuje ustawa sprzed 23 lat o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, gdyż taki zapis również znalazł się w oficjalnie przyjętym zapisie z 7 stycznia 1993 roku.

Prawa do ochrony życia nie posiadają dzisiaj dzieci prenatalnie chore oraz dzieci poczęte w wyniku tzw. „czyny zabronionego”, jakim jest m.in. gwałt.

Tymczasem, badania opinii społecznej ostatnich lat wskazują, że większość Polaków opowiada się za prawem do życia wszystkich, bez żadnych wyjątków, poczętych dzieci. Antoni Zięba przytacza dwa wyniki ogólnopolskich sondaży: sprzed lat oraz z marca tego roku.

– Cztery lata temu CBOS zadało reprezentacyjnej grupie Polaków (ponad 1000 osób) następujące pytanie: „Czy rację mają ci, którzy uważają, że każdy człowiek od poczęci do naturalnej śmierci ma mieć prawo do życia, każdy bez względu na okoliczności, czy warunki?” Uzyskaliśmy znakomity rezultat 86 proc. odpowiedzi na „tak” lub „raczej tak”. To był rekord świata – bez żadnej przesady. W marcu tego roku powtórzono te pytanie. Niestety to poparcie spadło z uwagi na karalność kobiet, którą zaproponowali „koledzy z Warszawy”. Jednak dalej zdecydowana większość – 66 proc. Polaków – uważa i domaga się pełnego, bez wyjątków, prawa do życia dla każdego poczętego dziecka – przypominał wiceprezes Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia.

Antoni Zięba na antenie Radia Maryja w „Aktualnościach Dnia” zachęcał do zbierania podpisów pod apelem.

– Chciałbym zachęcić do zbierania tych podpisów na dwa sposoby: tradycyjny – papierowy i ten nowoczesny – elektroniczny. Można dokonać tego m.in. na stronie www.kochamykazdedziecko.pl –  zaznaczał gość Radia Maryja.

Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchu Obrony Życia wyraził także podziękowanie dla tych, którzy już włączyli się w to wydarzenie.

– Gorąco dziękuję tym, którzy już dokonali wpisów, poparcia projektu, tych, którzy jeszcze mają szansę to uczynić i zachęcić innych. Drogą Rodzinę Radia Maryja proszę o wytrwałą, ufną modlitwę w intencji naszych parlamentarzystów. W sposób szczególny dziękuję Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, dlatego że wielokrotnie prosił o włączenie się w akcję zbierania tych podpisów. Ta inicjatywa nabrała tempa dopiero po bezpośrednim zaangażowaniu się czcigodnego Ojca Tadeusza. Dziękuję, dziękuję, jeszcze raz dziękuję i proszę o dobre zakończenie akcji – akcentował dr inż. Antoni Zięba w „Aktualnościach dnia”.

Całą wypowiedz dr inż. Antoniego Zięby z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl