Sąd zabrał dzieci rodzinie zastępczej

Sąd w niejasnych okolicznościach zabrał dzieci rodzinie zastępczej Barbary i Stanisława z miejscowości Krąg. Sprawa była przedmiotem reportażu interwencyjnego w TV Trwam „Po stronie prawdy”. 

Rodzina od dziewięciu lat opiekuje się dziećmi. Pokrzywdzonej rodziny bronią już setki osób. 11-cioro dzieci wychowywało się w wierze katolickiej; teraz trójka z nich trafiła do wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia siódmego.

Kłopoty rozpoczęły się w momencie kiedy do zastępczych rodziców  trafiły dwie nastolatki z patologicznej rodziny, które zostały rozdzielone z rodzeństwem. Państwo Barbara i Stanisław chcieli wziąć cała czwórkę. Nie uzyskali jednak zgody.

„Te dziewczyny od początku nie kryły, że chcą tę rodzinę rozbić, ponieważ chcą wrócić do biologicznych rodziców” – mówi Tadeusz Pepliński,  prezes Fundacji „Bezprawiu, korupcji – STOP” oraz radny powiatu starogardzkiego,

Audio MP3
Pobierz

Wcześniej zastępczy rodzice zwracali się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dyrektor Ośrodka Tatiana Neuman jednak  nie interweniowała w tej sprawie.

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj